ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Αγαπητοί Γονείς/Κηδεμόνες,

Η ομάδα δράσης «Σχολείο-Οικογένεια» στο πλαίσιοτης Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 7-2-2023 σας ενημερώνει μέσω της ιστοσελίδας του σχολείου μαςγιατις εφαρμογές γονικού ελέγχου για την ασφάλεια στο διαδίκτυο. Ταυτόχρονα, θα υλοποιηθούν βιωματικά ενημερωτικά εργαστήρια στη Γ΄ Γυμνασίου, γιατί τα παιδιά μας ιδιαίτερα στην κρίσιμη φάση της εφηβείας, μπορεί να καταστούν υπό προϋποθέσεις εύκολη λεία στα «χέρια» των επιτήδειων.

Σε ένα δυναμικό διαδικτυακό περιβάλλον που αλλάζει με ταχύτητα, η ενημέρωση και η εκπαίδευση έχουν ένα ιδιαίτερα κρίσιμο ρόλο. Γιατί όσο καλύτερα είμαστε προετοιμασμένοι απέναντι στις απειλές, τόσο καλύτερα αξιοποιούμε τα οφέλη γνώσης, ψυχαγωγίας και επικοινωνίας που προσφέρει το διαδίκτυο.

ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ Β.- ΓΙΑΤΡΑ Α-. ΜΠΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ Μ.-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ Σ.

ΑΦΙΣΑ ΔΡΑΣΗΣ